Kimdir ?

13.06.1983 Haziran, İstanbul doğumludur. Semt olarak doğma büyüme hatta şuanda da yaşama Küçükçekmece’ lidir. İlk ve Orta okulu Küçükçekmece İlköğretim okulunda okumuştur. Fiziğe ve mekanik, elektronik aksamlı herşeye meraklıdır. Şuanda Yüksek Mimar olan kuzeniyle beraber çok oyuncak bozmuş, tamir etmeye çalışmış kimisinin tamirlerinde başarılı olmuşlar kimsini ise gizli gizli çöpe taşıyarak “Nereye gidiyor bu oyuncaklar???” sorusunu çokça sordurtan bir çocukluk geçirmiştir.

İlk bilgisayarını Orta okul son Lise başında alarak çocukken gazete sayfalarından rahmetli Cumhurbaşkanımız Turgut ÖZAL’ ın kullanırken fotoğraf çektirdiği bilgisayar tamircisi olma hayalini gerçekleştirmek için yola çıkmıştır. Zaman içinde hayali şekillenmiş ve donanım tarafından daha çok yazılım tarafına yönelmesine sebep olmuştur. Liseyi Avcılar Haydar Akın Anadolu ve Meslek Lisesinde 1 yıl ingilizce olmakla beraber 4 yıl Bilgisayar Programcısı bölümünde okuyarak tamamlamıştır.

Bir yıllık dershane geçmişinden sonra Meslek Liselerine tanınan haktan yararlanarak Liseden aynı sınıfı paylaştığı arkadaşı Aykan’la beraber İstanbul Kültür Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünü kazanmıştır. Şansa bakın ki iki arkadaş yine aynı sınıfta Üniversite eğitimine devam etmiştir. Üniversite yıllarında arkadaş çevresine ve tanıdıklarına yazılım web sitesi gibi işler yaparak bilgi dağarcığını ilerletmiş ve kendini mümkün olduğunca güncel tutmaya çalışmıştır. Üniversite eğitiminin de 2 yılda tamamlanmasının ardından iş hayatına atılmıştır.

EduTime Bilgi Teknolojileri Akademisin de Office eğitmenliğiyle beraber hem iş hayatına hemde eğitim hayatına başlamıştır. Ardından sertifika programları ve sınavlarına girerek Programlamaya Giriş, Web Tasarım, ASP, PHP derslerini vermeye hak kazanmış ve sertifikalar almıştır. Microsoft sınavlarına girerek sertifikalar almıştır. İş Geliştirme departmanının EduTime bünyesinde kurulmasını sağlamış ve Müdürlüğünü yapmıştır. Aynı zamanda departmanda acaba yapabilir miyiz fikriyle beraber kendisi ve dört arkadaşıyla beraber www.fenersozluk.com web sitesinin kurulmasını sağlamıştır. Yine ortak bir fikirle RoboTurca ismiyle MSN robotu yazılımı geliştirmişlerdir. Ortalama olarak günlük 120.000 aktif kullanıcı kapasitesine ulaşmış ve bir yıl kadar hizmet vermişlerdir. Projeyi Sabah gazetesine satarlarken Sabah ve ATV grubuna el konulması sonucu projeyi rafa kaldırmak zorunda kalmışlardır.

Hayatın ilerlemesi ve askerlik çağının da gelmesiyle beraber yine Lise arkadaşı olan Aykanla beraber aynı zamanda askere gitmiş ve vatani görevini Ankara Jandarma Eğitim Komutanlığında tamamlamıştır. Askerden geldikten sonra Telegami adında bir Call Center firmasında işe girmiş ve C# tabanında kod geliştirmiştir. Firmada çalıştığı süre boyunca çok sayıda sistem geliştirmiştir. Aynı zamanda çok sıkı dostluklarda edinmiştir. Firma 5 yıllık bir süre sonra maddi açıdan dar boğaza girmesi sonucu Callpex Call Center tarafından satın alınmıştır. Asterisk ve InIn çağrı merkezi programlarında kod geliştirmiş ve Mono üzerinde Asterisk ortamına eklentiler yazmıştır. Tüm aile fertlerinin bu çocuğu artık evlendirmek gerek yoksa işten eve hiç gelmeyecek demesi üzerine aldıkları ortak karar ile kız arayışına girişmeleri sonucu biraz dedesinin baskısı biraz kaderin cilvesi ve Eros’un da okunun yardımıyla Marmara Üniversitesi Ekonometri bölümü mezunu Hayriye ALTINIŞIK ile tanışmıştır. Babası gibi uyanıklık yapamayıp 29 Şubat tarihi yerine 8 Eylül 2012 tarihinde Hayriye hanım ile evlenmiştir. Sonrasında şirketten ayrılarak WinWin Mobil Ödeme sistemlerinde görev almış Yazılım Bölüm Sorumluluğu yapmış ve oradan da Prosis Yazılım ve Turizm Hiz.‘ lerin de Şekerbank Esnaf Pos kampanyası için geliştirme ekibinde yer almıştır. Eski bir dost olan ProCat Danışmanlık Yazılım Telekominikasyon firmasının daveti üzerine 2013 Nisanda bünyeye katılmıştır. InIn çağrı merkezi programı üzerine müşterilerden gelen istek ve talepler doğrultusunda yazılım geliştirmeye başlamıştır. ProCat ve Turkcell Global Bilgi arasında yapılan bir anlaşmayla beraberde Turkcell bünyesinde bulunan InIn programı üzerinde yazılım çözümleri üretmeye başlamıştır.

2016 Yılının ortalarına doğru Turkcell Global Bilgi bünyesine Kıdemli Yazılım Uzmanı olarak geçmiştir. 2016 yılının Aralık ayında da Elif adında bir kız çocuğu sahibi olmuştur. 1 yıl kadar IT tarafındaki Yeni Operasyonlar bölümü Ürün Yönetimine refakat etmiştir. Bir süre İletişim ve Entegrasyon Çözümleri bölümünde yazılım tarafında görev almıştır. Şuan için Mobil IVR bölümünde yazılım tarafında devam etmektedir.

İşte benim hayatımın kısa ama önemli kısımları da bu şekilde.

Yorumlar kapatıldı.