Arduino Hakkında

Herkese merhabalar. Bir süredir Türkçesi Gömülü Sistemler olan yapılara merak saldım ve bu yapılarla ilgili olarak yapılan projeleri araştırıp sistemleri ve kodlamasını öğrenmeye çalışıyorum. Fakat piyasada bulduğum hemen hemen tüm içerikler sizlere bir projenin yapımını gösterirken kod tarafında neyin ne işe yaradığıyla ilgili bilgiyi üstü kapalı olarak geçerek anlatıyor.

Ben yazılım temelli olduğum için yeni bir yapıda öğreniyor olsam önce bu yapının temel taşlarını görmek isterim. Yani değişkenleri nedir? Nasıl tanımlanır? Yapısı nedir? Mevcutta sahip olduğu temel fonksiyonlar nedir? gibi bunları çeşitlendirmek mümkün.

Fakat Arduino hakkında benim bu açlığımı tam anlamıyla doyuracak Türkçe bir kaynak yada içerik anlatımı bulamadım. O halde bende direkt Arduino’nun sitesinden ve kendi yazılım bilgilerimi harmanlayıp adım adım Arduino ile kullanılan temel programlama içeriğini anlatayım dedim ve bununla ilgili bir yazı dizisi hazırladım.

Her yeni yazı dizimi yazdığımda bu içeriğide güncelleyip linkleri yerleştirip tek bir makale üzerinden ulaşabilmenizi sağlayacağım.

O halde başlayalım 🙂

  1. Arduino Mantıksal, Matematiksel ve Karşılaştırma Operatörleri
Etiket(ler): , , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir